Hned na start vám řeknu, že v balení se žádné překvapení nekoná. Tím pádem telefon, silikonové pouzdro na překrytí lehce vystupujících foťáků, jehla na vyndání simky, dobíjecí kabel a rychlá – 33W nabíječka. V základu celkem hodně příjemná varianta, která dokáže nabít 5 tisícovou baterku za hodinku a čtvrt nebo 60% za 30 minut, tím pádem meziročně docela slušné zlepšení, ale prakticky totožná výbava jako trochu levnější Poco X3 NFC. V praxi se tak dostanete při běžném používání, to znamená telefonování, streamování hudby, serfování, sem tam hra na zhruba den a půl výdrže. U designu pak uvedu jednou historkou…
Když se mě vždycky ptá některý výrobce, jakou barvu telefonu bych si představoval na recenzi, říkám, že cokoli, jenom hlavně ne černou, protože se hrozně špatně natáčí. No a šup, moje Redmičko je v černé a ještě navíc lesklé, takže zachytit na b-rollech černou a ještě nemít na telefonu otisky nebo smítko prachu je prakticky nemožné. Chápu, že očistit telefon je moje práce, ale chci vám tím tak jemně a decentně naznačit, že pokud se rozhodnete právě pro černou a nedejbože nevyužijete navíc přibalené pouzdro, budete telefon leštit prakticky neustále a stejně jej nikdy nevyleštíte. V tomto případě tedy radši doporučuju šáhnout buď po modré nebo oranžové variantě.
Na druhou stranu lesklý plast na zádech aspoň tak neklouže jako nedávno recenzovaná Mi 11 a v ruce se drží celkem příjemně. Z konektorů je dostupné dnes již klasické USB-C, na vrchní straně poté zdířka na jacka a z Poca si Note 10 Pro vypůjčilo i stereo repráky. Záměrně jejich kvalitu tak úplně nehodnotím, protože mít v podobné cenovce stereo už je plus samo o sobě. Dobře, dobře, hrajou celkem fajn nahlas, ale basová složka zůstala zjevně někde v karanténě.
Hlavní rozdíl proti Poco X3 NFC i proti loňské devítce je displej. Je to vlastně kombinace toho lepšího z obou. Tím pádem dostanete 6,67“ SuperAmoled se 120Hz obnovovací frekvencí a těžko si v této cenovce přát něco lepšího. Samozřejmě, hodil by se i vyšší jas na sluníčku, ale zase nějaké další plus už je potřeba přenechat dražším telefonům. 120Hz s Oledem je prostě za tuhle cenovku po čertech dobrá varianta. Rázem tak můžete využít krásně syté barvy a režim Always On.
Jen si dejte pozor, že v základu telefon vybalíte z krabice jen s 60Hz a oněch 120 si musíte pěkně zapnout v nastavení. Pro ty z vás, kdo by to náhodou nevěděl, 120Hz vybíjí baterku samozřejmě víc než 60, ale aspoň trochu to můžete vykompenzovat nastavením tmavého režimu. Ten zase naopak baterku šetří stejně tak, jako vaše oči. Trochu netypicky ovšem chybí v displeji čtečka otisků prstů, což je pro někoho plus, pro někoho mínus.
Tu najdete v bočním zapínacím tlačítku, ke kterému mám ovšem jednu velkou výtku. Téměř vůbec nevystupuje z těla, takže se nedá hned na první dobrou chytit a to pak odemknutí telefonu trochu zdržuje. Škoda, že není třeba na hmat ploché jako u Sony nebo nemá vroubky, pak by to šlo daleko líp. Když jej ovšem nahmatáte, odemknutí je prakticky okamžité.
Po hardwarové stránce je zas Redmi Note 10 Pro jedna ku jedné Poco X3 NFC. To znamená procesor je rychlý Snapdragon 732G v kombinaci s 6GB operační paměti a 64 nebo 128GB úložištěm. Rozdíl v pořizovací ceně 7,5 tisíce je ovšem pouhá pětistovka navíc a tak bych v tomto případě rozhodně doporučoval uvažovat rovnou o té lepší variantě. Sice tu najdete kompletní slot na 2 simkarty a jednu paměťovku, ale ta nebude nikdy tak rychlá, jak interní úložiště napájené rovnou na desce a až oněch 128GB zaplníte, odmění se vám telefon vyšší rychlostí třeba při načítání fotek.
S Antutu kolem 300 tisíc má telefon rozhodně výkonu na rozdávání a tak na žádný zásek v prostředí rozhodně nenarazíte. Zahrajete i tak určitě i spoustu her, jen je samozřejmě potřeba počítat s hraním na nižší detaily. Třeba takový Genshin Impact bych ale moc nedoporučoval, přece jen pak vypadá grafika hodně lowcostově a sem tam nějaký lag v náročnějším prostředí taky rozhodně není přijemný. Ale třeba Asfalt mi běhal úplně v pohodě.
Po softwarové stránce samozřejmě telefon běží už na novém Androidu 11 s nadstavbou MiUI 12, ale protože jsme v levné třídě, najdete tady i spoustu zbytečného balastu v podobě tuny předinstalovaných aplikací, samozřejmě spojených náležitě s reklamou. Zajímavé ovšem je, že někde se reklamy třeba snaží načíst a nepodaří se jim to a jinde vám zase telefon po úspěšném zvýšení rychlosti hned nabídne podivnou reklamu jak chránit svůj telefon a peníze.
Kdyby to aspoň byla relevantní reklama alá Google Adsense fajn, ale ona je to právě taková ta reklama plná scamu snažící se z lidí podvodně vytáhnout peníze a za tohle by se mělo Xiaomi určitě stydět. A to jsou přesně takové ty věci, které si na první pohled v parametrech nepřečtete a kvůli kterým je vždycky daleko lepší čistší systém typu Realme, Motorola nebo koneckonců i Samsung. Ten má sice nadstavbu poměrně robustní, ale podobný scam by si do telefonů určitě nepustil. Aby se ale síly ve vesmíru vyrovnaly, naopak Xiaomi pochválím za tak zásadní věci jako je přítomnost FM rádia a Infraportu pro ovládání domácích spotřebičů.
Tak a teď k foťákům. Oproti Poco X3 NFC došlo k relativnímu upgradu foťáků. 64MP se vyměnil za 108MP, ale neberte to jako že čím víc megapixelů, tím víc Adidas. Hlavní 108MP je ISOCELL z dílny Samsungu s označením HM2. Je to ten senzor, který moc úspěchů nesklidil a třeba samotný Samsung jej zatím do žádného svého telefonu nenasadil. Doposud jsme se s ním tak mohli setkat jen v Mi 10i, které se k nám ani nedostalo nebo právě v chystaném Realme 8 Pro. Rozhodně si jej tedy nepleťte se senzorem, který je v Mi 11tkách, S21 Ultra a podobně. Kdybych to měl říct kulantně, je ideální tak na to nedělní focení a pokud hledáte nějaký fotomobil do 8 tisíc, rozhodně to nebude tento.
Na druhou stranu za to se nemůže na Xiaomi nikdo zlobit. V této kategorii je to vždy kompromis a když investujete do lepšího displeje a máte slušný procesor, holt musíte ubrat někde jinde. V tomto ohledu bude určitě fotit líp A52, ale zase jsem hodně zvědavej na Realme 8 Pro právě se stejným senzorem, kde předpokládám kvůli menšímu soustředění na foťáky bude výstup ještě o trochu horší. Neberte to tak, že vás odrazuju, jen zkrátka dostanete takové průměrné fotky 5-6 tisícových telefonů, často zbytečně přeostřené, chybí jim dynamický rozsah a s ubývajícím světlem se to samozřejmě horší.
Note 10 Pro dokonce nabízí i softwarový 2 násobný zoom, ale tady Xiaomi zvolilo cestu čistého výřezu z už spojených pixelů, na kvalitě je to hodně znát a snímky tak vypadají dost neostře. Pochválit ovšem můžu hlavní foťák za konzistentní barevné podání se širokoúhlým objektivem, který na svou cenu naopak nefotí vůbec špatně.
Jasně, večer už je téměř nepoužitelný, ale denní fotky, i když samozřejmě ještě s horším dynamickým rozsahem, se mi u něj celkem líbily. U nočních fotek pak překvapivě hlavní foťák dokáže i mile překvapit a udělat i celkem hezké fotky i když byste čekali mnohem horší výsledky. Sice se nesnaží hledat úplně nic moc navíc ve stínech, ale objekty jsou pěkně světlé a celkem i ostré, takže za to jednoznačně pochvala. U videa umí telefon natáčet až ve 4k při 30 snímcích, bohužel ale chybí jakákoli stabilizace. Ta se přidá až ve FullHD30.
Závěrečný verdikt Redmi Note 10 Pro tak prakticky kopíruje verdikt u Mi 11 nebo loňského Redmi Note 9 Pro. Xiaomi alias Redmi už není tak levné co bývalo a není to tak jednoznačná volba. Konkurencí může být chystané Realme 8 Pro, které ovšem v zahraničních recenzích neschytalo moc pozitivních ohlasů, nebo paradoxně i 2 telefony ve vlastní stáji. Daleko levnější Poco X3 NFC, to má ovšem IPS displej nebo stejně drahé Mi 10T Lite, které má pro změnu rychlejší procesor s podporou 5G a zase pouze IPS displej.
Teoreticky byste mohli šáhnout i po letos hodně povedené A52 od Samsungu, sice s o trochu horším procesorem, ale zase daleko lepší nadstavbou i foťákem. Ať už každopádně sáhnete po jakémkoli telefonu, který jsem v závěru vyjmenoval, rozhodně neuděláte chybu. Jen si uvědomte, co od telefonu očekáváte a je to. Pokud by to měl být právě tento Note 10 Pro, já osobně bych s jeho nákupem zhruba měsíc počkal.
Začíná se nám tu totiž rozmáhat poměrně velký nešvar u Xiaomi, které na start nasadí zbytečně velkou cenu, pak začne do měsíce panikařit, že se málo prodává a ihned jej zlevní. Třeba se hned v dubnu nějaké slevičky dočkáme.
Cenové bomby jsou extra výhodné produkty za nejlepší ceny, které u nás najdete.
bonmoto.cz | 6 299,- |
doplnkynamoto.cz | 6 299,- |
moto-kufry.cz | 6 299,- |
motozem.cz | 6 299,- |
Rozdíl ceny u nás a nejčastější ceny u vybrané konkurence. Pokud existuje více nejčastějších cen nebo se žádná z cen u vybraných konkurentů neopakuje, vycházíme z nejnižší z nich
Při výpočtu nezohledňujeme věrnostní a jiné zákaznické programy, ani kupónové akce konkurentů a vycházíme z ceny zboží na Alza.cz pro konkrétního zákazníka.
Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.